OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.4.2019r.

1. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym Mszy Św. jeszcze tylko o 10:00 i 12:00.
  2. W dniu jutrzejszym Msze Św. jak w każdą niedzielę czyli o 8:30, 10:00, 12:00 i 17:00.
  3. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na remont kościoła, które wpłynęły w minionym tygodniu za miesiące styczeń i luty mieszkańcom z ulic Brańskiej i 3-go Maja i również dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom ulic Brańskiej i 3-go Maja. Bóg zapłać.. Bóg zapłać.
  4. Nadleśnictwo Rudka zaprasza w piątek 26 kwietnia w godzinach od 9:00 do 15:30 po bezpłatne sadzonki  jednorocznej lipy. Sadzonki rozdawane są w ramach  ogólnopolskiej akcji społecznej pod nazwą „Narodowe Sadzenie Lasu”. Zainteresowane osoby mogą odebrać drzewka na placu przy biurze Nadleśnictwa Rudka (ul. Olendzka 31), by następnie zasadzić je w wybranym przez siebie miejscu poza terenami zarządzanymi przez Lasy Państwowe. Inicjatorem akcji jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Jej celem jest szerokie zaangażowanie obywateli w pozytywne dla klimatu, środowiska i przyrody działanie, jakim jest sadzenie drzew. Łącznie do rozdysponowania jest 50 szt. lipy drobnolistnej z zakrytym systemem korzeniowym. UWAGA limit wydawanych drzewek wynosi 2 sztuki na osobę. Akcja będzie prowadzona do wyczerpania zapasów.
  5. W czwartek 25 kwietnia obchodzić będziemy 5 rocznicę kanonizacji Św. Jana Pawła II. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na 17:30 na koncert Zespółu Cantabo Deo poświęcony naszemu rodakowi. Zachęcamy również do zakupu płyty w cenie 20zł.
  6. Za tydzień w niedzielę 28 kwietnia do naszej parafii przybędzie Ks. Bp Tadeusz Pikus aby przewodniczyć Uroczystości 65 rocznicy buntu kobiet w Olendach przeciw kolektywizacji wioski. Bardzo serdecznie na tę uroczystość zapraszamy która rozpocznie się Mszą Św. pod przewodnictwem Pasterza Naszej Diecezji, a następnie udamy się do Olend na dalszą część.
  7. Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu oraz Nadleśnictwo Rudka serdecznie zapraszają na coroczny jarmark Św. Wojciecha w dniu 28 kwietnia w godzinach od 10:00 do 17:00 na terenie Muzeum.
  8. W przyszłą niedzielę przynosimy skarbonki wielkopostne do Kościoła.
  9. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za pomoc w przygotowaniach i udział w Świętym Triduum Paschalnym. Dziękujemy wszystkim osobom za przygotowanie pięknej dekoracji ciemnicy i grobu, wszystkim którzy ofiarowali swój trud i pracę, te podziękowania składamy s. Cecylii, s. Ilonie oraz wszystkim pozostałym osobom które się przyczyniły do tych dekoracji. Dziękujemy za przeprowadzone porządki w Kościele. Naszym strażakom za uroczystą wartę przy Grobie Pańskim z Rudki, Lubieszcz i Korycin. Dziękujemy ministrantom i lektorom za służbę przy ołtarzu. Wszystkim, którzy czynnie włączyli się w procesję rezurekcyjną. Dziękujemy s. Cecylii za oprawę muzyczną, naszej scholii i chórowi za dar śpiewu. Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości Zmartwychwstania. Składamy wielkie Bóg zapłać!
  10. Jutro II dzień świąt. Ofiary składane do puszek przeznaczymy na KUL.
  11. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa.
  12. Z powodu oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek.
  13. Dziękujemy wszystkim instytucjom, zakładom pracy i osobom prywatnym za nadesłane życzenia do parafii. Bóg zapłać.
  14. Zapraszamy po odbiór flag i krzyżyków do zakrystii, które zostały zamówione.
  15. W przyszłą ostatnią niedzielę ofiary składane na tacę uzupełniającą przeznaczone będą na dalsze remonty w naszej parafii. Bóg zapłać.
  16. Zapowiedzi: Michalczuk Paweł – Karol, kawaler zam. w Olendach w parafii tutejszej i Piekutowska Marzena, panna zam. na terenie parafii Św. Kazimierza w Piekutach. Zapowiedź 1.
  17. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni was swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim waszym działaniom. Niech wasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło oraz grzech i prowadzi was do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom, osobom przebywającym tu gościnnie oraz instytucjom, firmom i osobom prywatnym, którzy przysłali życzenia do parafii, życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.