OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.2.2018r.

  1. Zapraszamy dziś na krótkie spotkanie wszystkich rodziców klas III dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej po Mszy Św. o godz. 12:00. Obecność obowiązkowa.
  2. Przypominamy że w kościołach rozpoczęliśmy coroczną akcję CARITAS „Jałmużna Wielkopostna”. Chodzi o rezygnację z konkretnych przyjemności i przeznaczenie zaoszczędzonych w ten sposób środków na rzecz potrzebujących pomocy. Caritas przygotowała specjalne skarbonki, do których można wrzucić ofiary podczas całego okresu Wielkiego Postu. Zachęcamy do jałmużny, nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Na ołtarzu św. Rocha leżą skarbonki wielkopostne które można zabrać do domu i tam składać ofiary, a w przewodnią niedzielę czyli 8 kwietnia przynieść do kościoła.
  3. Z Wielkim Postem są związane nabożeństwa podczas których można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za uczestnictwo w nich, i tak Droga Krzyżowa odbywać się będzie w piątki o godz. 16:30, a nabożeństwa Gorzkie Żale w niedziele po Mszach Św. o 10:00 i 17:00.
  4. W przyszłą ostatnią niedzielę ofiary składane na tacę uzupełniającą będą przeznaczone na pokrycie bieżących wydatków utrzymania parafii. Bóg zapłać.
  5. W dniu 22 lutego jest święto Katedry św. Piotra Apostoła. Zachęcamy do modlitwy w int. Ojca Świętego.
  6. Zapowiedzi:
    Anusiewicz Łukasz, kawaler zam. w parafii tutejszej w Rudce i Popko Karolina, panna zam. w Białymstoku w  parafii Świętego Ducha. Zapowiedź 3.
    Szmidt Mateusz-Jan, kawaler zam. w parafii Bł. Bolesławy Lament w Białymstoku i Mazur Urszula, panna zam. w parafii tutejszej. Zapowiedź 1.