OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2.6.2019r.

1. Organizatorzy „Powitania Lata u Ossolińskich” zachęcają mieszkańców Gminy Rudka do wzięcia udziału w festynie w dniu dzisiejszym podczas którego odbędą się również Wykłady branżowe o 12:00 Nowe technologie w produkcji bydła mlecznego i problemy zdrowotne w odchowie cieląt i młodego bydła opasowego; Prowadzący: dr hab. Piotr Guliński – Instytut Bioinżynierii i Hodowli Zwierząt Wydziału Przyrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczo–Humanistycznego w Siedlcach.  14:15Korzyści związane  z uprawą poplonów, dopłaty do międzyplonów.  Prowadzący: Prof. dr hab. Barbara Gąsiorowska – Dyrektor Instytutu Agronomii Uniwersytetu Przyrodniczo–Humanistycznego w Siedlcach.
  2. Dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu zaprasza w dniu 9 czerwca (niedziela) od godz. 11.00 na festyn rodzinny w skansenie p.n. „Odpust na Świętego Antoniego”. Przez cały dzień na placu przed muzealnym kościołem na wszystkich czekać będą atrakcje odpustowe, m.in. stragany, strzelnica i loteria fantowa, katarynki, kuchnia regionalna, twórcy ludowi. Dodatkowym prezentem dla młodszych i starszych dzieci będą darmowe dmuchane zjeżdżalnie i tory przeszkód oraz trampolina. Będą również konkursy z nagrodami oraz przejażdżki bryczką. W programie zaplanowane są występy przedszkolaków, dzieci i młodzieży z lokalnych szkół, a o godzinie 14:00 występ teatru z repertuarem dla dzieci, zabawy z animatorami, kuglarzami, szczudlarzami i dużymi maskotkami. Na zakończenie od godziny 17.00 zabawa na dechach przy muzyce The Cajun Spices. Gwarantujemy mnóstwo dobrej zabawy! Szczegóły imprezy na stronie internetowej Muzeum i na plakatach. Serdecznie zapraszamy!
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9:00.
  4. Przypominamy że w dniu dzisiejszym zbieramy ofiary do puszek, które przeznaczone są na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać za ich złożenie.