Złote Gody w Gminie Rudka 2016

DSC_1089Dla człowieka, podobnie jak dla ptaka,
świat ma wiele miejsc, gdzie można odpocząć,
ale gniazdo tylko jedno.

Oliver Wendel Holmes

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

W piątek, 30 grudnia 2016r. Mszą św. rozpoczęła się w Gminie Rudka uroczystość poświęcona Dostojnym Jubilatom, obchodzącym swoje 50 lecie pożycia małżeńskiego. Mszę św. odprawili ks. Wikariusz Parafii w Rudce – Robert Adam Figura, modląc się za pary: Marię i Stanisława Moczulskich oraz za nie obecną z przyczyn niezależnych Helenę i Eugeniusza Koc, pochodzące z Gminy Rudka. Tradycyjnie uroczystości obchodzone były w święto Świętej Rodziny.

Dalsze uroczystości odbywały się w Kościele po Eucharystii, Jubilaci Maria i Stanisław Moczulscy, a także wszyscy zgromadzeni wierni usłyszeli że: „Pół wieku wspólnego życia świadczy o miłości rodzinnej, wierności, wzajemnym szacunku i zrozumieniu – o trwałości rodziny. To czas zwykłych, codziennych spraw a jednocześnie ważnych wydarzeń, czas przeżyć radosnych i smutnych, wyrzeczeń i kompromisów, które jeszcze bardziej umacniają więzi rodzinne i sprawiają, że żyje się lepiej” – takie słowa, między innymi, skierował do Jubilatów Wójt Gminy Rudka – p. Andrzej Anusiewicz. Dziękując za godne i długie pożycie małżeńskie oraz piękny przykład dla młodego pokolenia odznaczył on parę w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Po części oficjalnej Jubilaci wysłuchali przemówień Przewodniczącego Rady Gminy – Pan Bogdana Kresso, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Pani Krystyny Kamińskiej, którzy życzyli Dostojnym Jubilatom jeszcze wielu wspólnie przeżytych rocznic w zdrowiu, szczęściu rodzinnym, życzliwości ze strony najbliższych i tradycyjnych stu lat życia.

Po ceremonii był również dyplom gratulacyjny, kwiaty i wspólne zdjęcie.

Z przyczyn niezależnych nie mogli uczestniczyć państwo Helena i Eugeniusz Koc, którzy zostali odznaczeni w innym czasie.