26 NIEDZIELA ZWYKŁA 29. 09.2024r.

1. Wspomnienie św. Hieronima (30.09.).
  2. Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus (01.10.).
  3. Wspomnienie św. Aniołów Stróżów (02.10.).
  4. Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu (04.10.). Jest to dzień imienin Papieża Franciszka.
  5. Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej (05.10.).
  6. Dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca.
  7. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca po mszy świętej wieczornej.
  8. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę miesiąca po mszy świętej wieczornej.
  9. Ofiary zebrane w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczone będą na dzieła charytatywne.
  10. We wtorek rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Msze święte wieczorne od 1 października będą odprawiane o godz. 17.00, po mszy świętej nabożeństwo różańcowe, w niedzielę różaniec po mszy świętej o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Zachęcamy dzieci do modlitwy różańcowej, przez cały miesiąc dzieci będą otrzymywały obrazki, kontrolki, specjalnie przygotowane z których powstanie piękny obraz Matki Bożej.
  11. W sobotę, o godz. 15.30 spotkanie formacyjne dla kandydatów, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  12. W niedzielę po mszy świętej, o godz. 10.00 spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej.
  13. Zwyczajem lat ubiegłych i tradycji Kościoła w listopadzie modlimy się za zmarłych, których imiona i nazwiska wypisujemy na kartkach wypominkowych. W naszej parafii w każdy I czwartek miesiąca odprawiana jest msza święta za tych zmarłych. Kartki wypominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach. Można je w miesiącu październiku przynosić i wrzucać do skrzynki wystawionej w Kościele obok ołtarza Krzyża Świętego.