28 NIEDZIELA ZWYKŁA 13. 10.2024r.

1. Dzień Edukacji Narodowej 14 października, modlitwą różańcową ogarniemy nauczycieli i wychowawców.
  2. Wspomnienie św. Teresy od Jezusa (15.10.).
  3. Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej (16.10).
  4. Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego (17.10.).
  5. Święto św. Łukasza, Ewangelisty 18 października, jest to dzień modlitwy za pracowników służby zdrowia.
  6. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudce wraz z nauczycielami zapraszają w środę, o godz. 11.00 na mszę świętą z racji Święta Patrona Szkoły i Dnia Edukacji Narodowej.
  7. W najbliższy piątek, 18 października, po mszy świętej wieczornej rozpoczniemy 9 dniową nowennę do Ducha Świętego, będziemy modlić się za młodzież z naszej parafii, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Do wspólnej modlitwy zapraszamy młodzież oraz ich rodziny.
  8. W niedzielę za tydzień po mszy świętej, o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  9. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona będzie na Fundusz Misyjny.
  10. Zwyczajem lat ubiegłych i tradycji Kościoła w listopadzie modlimy się za zmarłych, których imiona i nazwiska wypisujemy na kartkach wypominkowych. W naszej parafii w każdy I czwartek miesiąca odprawiana jest msza święta za tych zmarłych. Kartki wypominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach. Można je w miesiącu październiku przynosić i wrzucać do skrzynki wystawionej w Kościele obok ołtarza Krzyża Świętego.
  11. Uroczystość Wszystkich Świętych już niebawem. Porządkujemy groby bliskich, przypominamy i uprzejmie prosimy, kto ma możliwość, by zabrać śmieci do przydomowych pojemników będzie to wielka pomoc za którą serdecznie dziękujemy.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p Genowefę Wasilewską z Rudki.