28 NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10.2023R.

1. Dzisiaj Dzień Papieski. Ofiary do puszek przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej (16.10.).

3. Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika (17.10.)

4. Święto św. Łukasza, Ewangelisty. Dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia (18.10.)

5. Wspomnienie św. Jana Kantego (20.10.).

6. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Taca na fundusz misyjny.

7. Zwyczajem lat ubiegłych i tradycji Kościoła w listopadzie modlimy się za zmarłych, których imiona i nazwiska wypisujemy na kartkach wypominkowych. W naszej Parafii w każdy I czwartek miesiąca odprawiana jest Msza św. za tych zmarłych. Kartki wypominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach. Można je w miesiącu październiku przynosić i wrzucać do skrzynki wystawionej w Kościele.

8. Uroczystość Wszystkich Świętych już niebawem. Porządkujemy groby bliskich, jeszcze raz przypominamy i uprzejmie prosimy, kto ma możliwość, by zabrać śmieci do przydomowych pojemników, będzie to wielka pomoc, za którą serdecznie dziękujemy.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć znicze Caritas w cenie 10 zł., jako dzieło pomocy potrzebującym.

10. Bóg zapłać mieszkańcom Olend za ofiarę na remonty.

11. 31 października w świetlicy w Korycinach w godzinach od 14.00 do 16.00 odbędzie się profilaktyczne badanie wzroku. Koszt podstawowego badania to 10zł. Na badanie zaprasza firma OKO-LUX z Warszawy. Zapisy prowadzą sołtysi.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Dorotę Angielczyk z Rudki.