29 NIEDZIELA ZWYKŁA 22.10.2023R.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona jest na Fundusz Misyjny.

2. Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza (28.10.). Jest to dzień imienin biskupa seniora Tadeusza Pikusa i naszego Księdza Proboszcza. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnych solenizantach.

3. W najbliższą niedzielę w kościołach poświęconych, których data konsekracji jest nieznana uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła.

4. Za tydzień w niedzielę taca inwestycyjna.

5. Zwyczajem lat ubiegłych i tradycji Kościoła w listopadzie modlimy się za zmarłych, których imiona i nazwiska wypisujemy na kartkach wypominkowych. W naszej Parafii w każdy I czwartek miesiąca odprawiana jest Msza św. za tych zmarłych. Kartki wypominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach. Można je w miesiącu październiku przynosić i wrzucać do skrzynki wystawionej w Kościele.

6. Uroczystość Wszystkich Świętych już niebawem. Porządkujemy groby bliskich, jeszcze raz przypominamy i uprzejmie prosimy, kto ma możliwość, by zabrać śmieci do przydomowych pojemników, będzie to wielka pomoc, za którą serdecznie dziękujemy.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć znicze Caritas w cenie 10zł., jako dzieło pomocy potrzebującym.

8. Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Wola w Rudce oraz mieszkańcom Lubieszcz za ofiarę na remonty kościoła.