32 NIEDZIELA ZWYKŁA 12.11.2023R.

  1. Dzisiaj zbiórka do puszek – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  2. Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polski (13.11.).
  3. Święto NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia (16.11.).
  4. Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy (17.11.).
  5. Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy (18.11.).
  6. Msze święte za zmarłych 18 listopada w sobotę w świetlicy: 9.00- Karp i Józefin, 10.00- Olendy, 11.00- Lubieszcze.
  7. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych. W listopadzie codziennie 10 minut przed mszą świętą wieczorną modlimy się za zmarłych, których imiona, nazwiska wypisaliśmy na kartkach wypominkowych, oraz w każdy I czwartek miesiąca będzie odprawiona Msza św. za tych zmarłych.
  8. Po Uroczystości Wszystkich Świętych porządkujemy groby bliskich, uprzejmie prosimy, kto ma możliwość, by zabrać śmieci do przydomowych pojemników, będzie to wielka pomoc, za którą serdecznie dziękujemy.
  9. Wieloletnią tradycją stała się akcja charytatywna „OD SERCA”, podobnie i w tym roku do parafii trafiły ekologiczne torby, które po wypełnieniu artykułami spożywczymi i środkami czystości przynosimy do Kościoła w I Niedzielę Adwentu jako dar serca dla potrzebujących.
  10. W niedzielę, 19 listopada po mszy św., o godz. 10.00 spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w naszej parafii.