4. Drohiczyńska Nocna Droga Krzyżowa

W ubiegłym roku papież Franciszek napisał adhortację Amoris Iaetitia o miłości w rodzinie, w której poprosił aby głosić w naszych czasach ewangelię rodziny. W jednym z rozdziałów przytoczył „Hymn o miłości” św. Pawła, który podaje 15 cech miłości. Hasło tegorocznej Nocnej Drogi Krzyżowej brzmi „Do końca ich umiłował”. Jesteśmy zaproszeni aby w każdej stacji Drogi Krzyżowej rozpoznać którąś z cech miłości i nad nią się pochylić.

W tym roku na brańską Drogę Krzyżową udało się 8 osób z naszej parafii. Rozpoczęła się ona mszą św. o godz. 21:00 w kościele w Brańsku. Po mszy wyruszaliśmy w grupach 10-osobowych na trasę Drogi Krzyżowej. Przy każdej z 14 stacji czytane były rozważania, nad którymi rozmyślaliśmy idąc w ciszy do kolejnej stacji. Trasa prowadziła polnymi drogami z dala od zgiełku miast i samochodów, co pozwoliło w pełni skupić się nad tym, co chce do nas powiedzieć Chrystus. Jedna ze stacji zlokalizowana była przy nowo wyświęconej pustelni w Poletyłach. Około godziny 2:30, po przejściu ok. 18 km, nasza grupa dotarła do 14. stacji zlokalizowanej przy kościele w Topczewie. Intencje niesione podczas Drogi Krzyżowej złożyliśmy Chrystusowi wystawionemu w Przenajświętszym Sakramencie.

Dziękujemy organizatorom – wolontariuszom SNE Drohiczyn, ks. Robertowi Grzybowskiemu. Dziękujemy również współuczestnikom 4 Nocnej Drogi Krzyżowej dla mężczyzn. DO ZOBACZENIA ZA ROK!