I NIEDZIELA ADWENTU 03.12.2023R.

1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu, rozpoczynamy nowy rok duszpasterski pod hasłem: ,,Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W Adwencie zapraszamy na Msze św. Roratnie, które będą odprawiane w środy o godz. 6.30 w kościele oraz w soboty o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Rudce. Rekolekcje adwentowe i jednocześnie dzień spowiedzi adwentowej odbędzie się 11 grudnia w poniedziałek. Po mszach świętych zapisujemy osoby chore z naszej parafii, które odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami.

2. Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła (07.12.).

3. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (08.12.), msze św. w porządku niedzielnym będą odprawiane w Szkole Podstawowej w Rudce. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca.

5. W najbliższą niedzielę 10 grudnia zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

6. Bóg zapłać za tacę inwestycyjną.

7. W naszym kościele rozpoczął się remont. Msze święte w niedzielę, uroczystości i święta oraz sobotnia msza święta wieczorna będą odprawiane w Szkole Podstawowej w Rudce, wejście do szkoły od strony Orlika, pozostałe msze święte w tygodniu będą odprawiane w kościele.