III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 03.03.2024r.

 1. oczystość św. Kazimierza, Królewicza, Głównego Patrona naszej Metropolii Białostockiej (04.03.).
 2. Zgodnie z decyzją ks. Biskupa, nasza Diecezja podjęła Sztafetę Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W naszej parafii dzień powołaniowy odbędzie się w poniedziałek 4 marca czyli jutro. O godz. 18.00 będzie odprawiona msza święta w intencji powołań do służby Bożej z naszej diecezji, a po mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszamy.
 3. Międzynarodowy Dzień Kobiet (08.03.). W swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich kobietach.
 4. W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej zapisujemy osoby chore z naszej parafii, które odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę przed niedzielą palmową (23.03.).
 5. Bardzo prosimy o zachowanie porządku i segregację śmieci na cmentarzu parafialnym.
 6. Caritas naszej diecezji rozprowadza baranki z czekolady na stół wielkanocny, które są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Jest to wielkopostne dzieło pomocy potrzebującym.
 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać na ofiary z tego tygodnia na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
 8. Bóg zapłać za tacę inwestycyjną z ostatniej niedzieli.
 9. Bóg zapłać za ofiarę na remonty kościoła z ul. Młynowej i Sportowej.
 10. Pan organista zaprasza osoby chętne do chóru parafialnego, spotkanie organizacyjne w niedzielę 10.03., o godz. 14.00 w kościele.
 11. Dnia 08 stycznia br., państwo Regina i Bogusław z Glinnika (par. Brańsk) stracili w pożarze domu wszystko to, na co pracowali większość swojego życia. Przed nimi ogromne wyzwanie odbudowy domu, dlatego odpowiadając na prośbę rodziny i przyjaciół pragniemy jako parafia wesprzeć poszkodowaną rodzinę, za tydzień w niedzielę po mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek jako pomoc w odbudowie domu. Przeżywamy Wielki Post, to dobra okazja aby spełnić jeden z uczynków miłosierdzia jakim jest jałmużna dla ludzi potrzebujących. Już dzisiaj dziękujemy za wyrozumiałość i za każdy dar serca.