IV NIEDZIELA ADWENTU 24.12.2023R.

  1. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia, zadbajmy o religijny charakter wieczerzy wigilijnej poprzez wspólną modlitwę, odczytanie Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Zachęcamy do tradycyjnego zachowania postnego charakteru tego dnia oraz powstrzymania się od pokarmów mięsnych i spożywania alkoholu.
  2. Pasterka, o godz. 22.00 w Kaplicy w Korycinach, o 24.00- o północy w Szkole Podstawowej w Rudce. 25 grudnia-poniedziałek-Uroczystość Bożego Narodzenia, msze święte o godz. 10.00 i 12.00. Nie będzie mszy świętej o godz. 8.30 i 17.00.
  3. 26 grudnia- wtorek II dzień świąt- Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Taca z drugiego Dnia Świąt przeznaczona jest na Fundusz Stypendialny.
  4. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzi się przez osiem dni (oktawa).
  5. Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty (27.12.).
  6. Święto św. Młodzianków, męczenników (28.12.).
  7. W przyszłą niedzielę 31 grudnia taca inwestycyjna.
  8. W przyszłą niedzielę Święto św. Rodziny. Jest to dzień modlitw o świętość Małżeństw i Rodzin (31.12.). Jest to również ostatni dzień roku kalendarzowego, po mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku.
  9. W czwartek 28 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Porządek kolędy w tym tygodniu będzie następujący: CZWARTEK 28 GRUDNIA OD GODZ. 9.00 – KORYCINY I KOLONIE (2 KSIĘŻY). PIĄTEK 29 GRUDNIA OD GODZ. 9.00 – LUBIESZCZE (2 KSIĘŻY). PO POŁUDNIU TEGO DNIA RÓWNIEŻ KOLĘDA OD GODZ. 15.00 UL. KS. BADOWSKIEGO I UL.WOLA (2 KSIĘŻY). SOBOTA 30 GRUDNIA OD GODZ. 9.00 – OLĘDY I KOLONIE (2 KSIĘŻY). Bardzo prosimy mieszkańców o zapewnienie dojazdu do poszczególnych miejscowości.
  10. Przypominamy, iż Msze Święte w niedzielę, święta są odprawiane w Szkole Podstawowej w Rudce. Msze Święte w dni powszednie są odprawiane w kościele, do kościoła wchodzimy bocznymi drzwiami od zakrystii.