Msza św. hubertowska

Jak co roku tradycyjnie myśliwi z Koła Łowieckiego „Żuraw” w Brańsku brali udział we Mszy Św. Hubertowskiej. Msza Św. odprawiana jest w związku ze Świętem myśliwych i leśników Św. Hubertem ,które przypada na dzień 3 listopada.

Mszę w intencji myśliwych i leśników oraz ich rodzin celebrował kapelan myśliwych i leśników Diecezji Drohiczyńskiej ks. Józef Poskrobko w koncelebrze brał udział również ks. Wiesław Szanciło – proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela w Białymstoku Dojlidy Górne. Kazanie wygłosił ks. Wiesław nawiązując do tradycji łowieckiej oraz do czasu przemijania wiążacego się z dniem zmarłych.

Po Mszy Św. odbyło się polowanie i biesiada myśliwska na którą zostali zaproszeni księża biorący udział we Mszy Św. oraz księża pracujący w tej parafii ks. Andrzej Kiersnowski – Proboszcz i ks. Robert Figura – Wikariusz.