NIEDZIELA PALMOWA 24.03.2024r.

  1. W poniedziałek 25 marca, będziemy przeżywać 32 rocznicę powstania w obecnym kształcie Diecezji Drohiczyńskiej.
  2. Caritas naszej diecezji rozprowadza baranki z białej czekolady na stół wielkanocny, które są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Jest to wielkopostne dzieło pomocy potrzebującym.
  3. Bóg zapłać mieszkańcom Olend za ofiary na remonty kościoła i za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Dziękujemy również za indywidualne ofiary na remonty naszego kościoła oraz na kwiaty.
  4. W Wielki Wtorek, o godz. 10.00 w parku przy naszym kościele odbędzie się Droga Krzyżowa na którą zapraszają nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudce.
  5. W Wielką Środę, po mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Rudki. Przejdziemy ulicami: Olędzka, Cegielniana, Szkolna i Ks. Badowskiego.
  6. PLAN LITURGII TRIDUUM PASCHALNEGO: WIELKI CZWARTEK: Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej rano. O godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. WIELKI PIĄTEK: Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Od godz. 8.00 do godz. 18.00 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. (O godz. 15.00 Liturgia w kaplicy w Ziołowym Zakątku w Korycinach). O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej w kościele. Po zakończonej liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu przy którym odprawimy pierwszy dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 22.00. Ofiary, które złożymy przy adoracji Krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Bożego Grobu w Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Zachęcamy, aby zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę. WIELKA SOBOTA: to dzień czuwania przy Jezusie złożonym w Grobie. Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 8.00 do godz. 18.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół Wielkanocny w kościele w Rudce od godz. 9.00 co godzinę do godziny 13.00 włącznie. Poświęcenie pokarmów w poszczególnych wioskach przedstawia się następująco: W Karpiu o godz. 9.30, Lubieszcze 10.00, Olendy 10.30, w Korycinach w świetlicy o godz. 11.00, w kaplicy w Ziołowym Zakątku o godz. 11.30. O godz. 17.45 odprawimy drugi dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Msza Święta Wigilii Paschalnej- poświęcenie ognia, wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Po zakończonej Mszy świętej adoracja do godz. 22.00.
  7. Niedziela Zmartwychwstania: Porządek mszy świętych przedstawia się następująco: o godz. 6.00 Rezurekcja, uroczysta procesja wokół kościoła i msza święta. O godz. 9.00 msza święta w kaplicy w Ziołowym Zakątku, o godz. 10.00 i 12.00 msza w kościele. Po mszy świętej o godz. 12.00 odprawimy trzeci dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. Tego dnia nie będzie mszy świętej wieczornej. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na prace, które są prowadzone w naszym kościele- tzw. taca inwestycyjna.
  8. Serdecznie zapraszamy parafian i gości do wspólnej modlitwy w czasie Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.