Ogłoszenia duszpasterskie 01.03.2020 r.

 1. W przyszłą niedzielę (08.03) będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy misjom „Ad gentes”.
 2. Ur. św. Kazimierza Królewicza, głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej (04.03).
 3. Dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne w I czwartek m-ca.
 4. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa w I piątek m-ca. Tego dnia odwiedzimy również chorych od godz. 8.00.
 5. Nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP w I sobotę m-ca.
 6. Bóg zapłać za ofiary na Kościół za miesiąc I i II z ul. Cegielnianej, Łąkowej i Ogrodowej.
 7. Osoby, które w roku 2019 otrzymały skierowanie uprawniające do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa informujemy, że żywność wydawana będzie w następujących terminach:
  • Wtorek (03.03) – od godz. 10.00 do 14.00, ul. Polna, Zakościelna, Wola, Szkolna, Młynowa, Brańska, Ossolińskich, Cegielniana.
  • Środa (04.03) – od godz. 10.00 do 14.00, ul. Ciechanowiecka, 3 – ego Maja, Olendzka, Łąkowa, Ogrodowa, oraz Olendy, Karp i Koryciny.
 8. Wójt Gminy Rudka organizuje wyjazd na „Polską Noc Kabaretową”, która odbędzie się dnia 6 czerwca 2020 r. na stadionie miejskim w Białymstoku. Liczba miejsc ograniczona. Cena biletu w zależności od sektora i miejsca na widowni od 90 do 120 złotych. Przejazd gminnym autobusem. Prosimy o zgłaszanie się chętnych osób do 6 marca 2020 r. do sekretariatu Urzędu Gminy Rudka. Liczba miejsc ograniczona.
 9. Wójt Gminy Rudka, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudce, Ochotnicza Straż Pożarna w Rudce oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Rudce zapraszają wszystkie panie z terenu Gminy Rudka na Gminny Dzień Kobiet, który odbędzie się w niedzielę 8 marca 2020 r. o godzinie 13.00 w remizie OSP w Rudce. W programie występ uczniów szkoły podstawowej oraz słodki poczęstunek.
 10. Od jutra Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 17.40 i 18.00, z wyjątkiem piątku w Wielkim Poście.