Ogłoszenia duszpasterskie 08.12.2019 r.

 1. W poczuciu solidarności z Kościołem za wschodnią granicą Polski przeżywamy dzisiaj już po raz 20, Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który wspieramy naszymi modlitwami oraz ofiarami, zbieranymi do puszek przed Kościołem.
 2. W następną niedzielę błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
 3. Rozprowadzamy świece wigilijne „Caritas”, w cenie 7, 12, 17 zł, tak jak w latach poprzednich.
 4. W związku z różnymi podwyżkami nie tylko świec wigilijnych ale też wywozu śmieci. Podjęliśmy decyzję, iż przy cmentarzu nie będzie kontenerów na śmieci, ponieważ cmentarz jest parafialny i każdy parafianin przyjeżdżający na cmentarz ma obowiązek zabrać śmieci do swoich własnych kontenerów. Każdy kto zakupił znicze lub kwiaty ma obowiązek je również we własnym zakresie sprzątnąć. Parafia prowadzi poważne inwestycje i nie stać jej na to żeby rocznie, teraz po podwyżce wydawać 30 000 tyś. zł. na wywóz śmieci. Pieniądze te można zainwestować w remonty przy Kościele lub inne cele związane także z utrzymaniem cmentarza (np. naprawa ogrodzenia). Jeszcze chciałbym dodać że w śmieciach z cmentarza znajdowały się rzeczy nie związane z odpadami cmentarnymi. Będzie też zamontowany monitoring aby ustalić kto będzie zanieczyszczał teren przy cmentarzu. Odpady organiczne (liście, kwiaty naturalne nie sztuczne) będzie można tak jak dotychczas wynosić w umówione miejsce. Prosimy o zrozumienie i poważne potraktowanie naszej prośby i decyzji, za co już teraz mówimy Bóg zapłać.
 5. 15 grudnia o godz. 13.00 spotkanie opłatkowe (KGW, Wójta i innych osób) w OSP Rudka.
 6. Prace przy Kościele:
  • 09.12 – poniedziałek – ul. Ciechanowiecka
  • 10.12 – wtorek – ul. Łąkowa i 3-ego Maja
  • 11.12 – środa – ul. Badowskiego i Szkolna
 7. Ogłoszenie Wójta Gminy Rudka – do zapoznania się na stronie internetowej Gminy Rudka.
 8. W minionym tygodniu odeszli z parafii: + Janusz Muczyński, + Antonina Daniluk, + Kazimierz Michalczuk – pogrzeb 10.12.2019 godz. 10.00. Wieczny odpoczynek…
 9. Bóg zapłać za ofiary na remonty za miesiąc XI i XII z ul. Wola – 920 zł i ul. Szkolna – 1050zł.
 10. Taca inwestycyjna w listopadzie wyniosła 2650 zł.