Ogłoszenia duszpasterskie 09.04.2023r.

1. Ur. Wielkanocną obchodzi się przez osiem dni (Oktawa). W Oktawie w najbliższy piątek nie obowiązuje  wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Ofiary zbierane na tacę w drugi dzień Wielkanocy są przeznaczone na KUL.

3. W II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary zebrane w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na dzieła charytatywne.

4. Święto Chrztu Polski (14.04).

5. Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim parafianom i gościom Pełnej Radości z przeżywania Tajemnicy Odkupienia dokonanego przez Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią niech nam wszystkim pozwoli pełniej zrozumieć nasze powołanie do wzrastania w miłości ku Bogu i ludziom. Niech pokój Pana Jezusa dotknie i przemieni nas wszystkich byśmy jak ewangeliczne niewiasty szli obwieszczać moc  Zmartwychwstania wszystkim ludziom.

Olśnieni blaskiem Wielkanocnego poranka i przepełnieni weselem gromadźmy się często wokół Stołu Pańskiego na niedzielnej i świątecznej Mszy św., aby każdego tygodnia mocniej i głębiej przeżywać Tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego i radosnego przeżywania tej Wielkiej Tajemnicy naszej wiary.

Panom Strażakom z naszej Parafii za straż przy Grobie Pańskim, adorację i udział w procesji. Ks. Marcinowi za przygotowanie pięknego Grobu i Ciemnicy. Lektorom i ministrantom oraz dziewczętom ze scholi wraz z Panem Organistą za uświetnienie liturgii śpiewem. Wszystkim biorącym udział w procesji a szczególnie dziewczynkom sypiącym kwiaty.

Wszystkim za piękną chrześcijańską postawę wiary i miłości do Boga wyrażoną przez adorację, modlitwę, udział w nabożeństwach i Mszach św., spowiedź i komunię św. To wszystko jest świadectwem Wiary, Miłości i Nadziei, że z Bogiem wszystko jest możliwe. Zwycięstwo nad grzechem i śmiercią i radość Życia Wiecznego z Chrystusem Zmartwychwstałym.