Ogłoszenia duszpasterskie 09.08.2020 r.

 1. Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika (10.08).
 2. Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego (14.08). Dzień modlitewnej pamięci o poległych w obozach i więzieniach.
 3. Ur. Wniebowzięcia NMP (15.08). Msze św. w porządku niedzielnym. Podczas wszystkich Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 4. Bóg zapłać za ofiary na remont Kościoła z Rudki z ul. Wola, IV rata, za miesiące VII i VIII w kwocie 950 zł.
 5. W piątek (14.08) o godz. 18.00 rozpoczynamy 40 – godzinne nabożeństwo, które zakończy się niedzielą (16.08) – odpustem ku czci św. Rocha. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. pułkownik Prałat Henryk Polak. Ofiary, które złożymy na tacę (15.08) w Ur. Wniebowzięcia NMP będą przeznaczone do dyspozycji Księdza prowadzącego nabożeństwo 40 – godzinne. Adoracja (15.08) do godz. 21.00, zakończy się Apelem Jasnogórskim.
 6. Wójt Gminy Rudka serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców gminy na piknik rodzinny, który odbędzie się 15.08 2020r. na Orliku w Rudce w ramach podziękowania za wzorową frekwencję w wyborach prezydenckich w akcji – Bitwa o wozy. Początek festynu o godz. 15.00. W programie:
  • gminny grill (przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich)
  • mecz piłki nożnej
  • turniej rodzin
  • dmuchawce dla dzieci
 7. Z naszej społeczności parafialnej w minionym tygodniu odszedł zmarły +Tadeusz Wasilewski z Rudki z ul. Ciechanowieckiej. Wieczny odpoczynek…