Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.2021 r.

 1. Wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy (21.01).
 2. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25.01).
 3. W najbliższą niedzielę obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego.
 4. Od 20.01.2021r. Siostry Misjonarki Świętej Rodziny rozpoczynają Nowennę do Bł. Bolesławy. O godz. 17.20 Siostry zapraszają do wspólnej modlitwy „Koronką jedności”, „Litanią” i „Modlitwą do Bł. Matki Bolesławy”. 29. 01 br.-po Mszy Świętej o godz.17 00 będzie możliwość uczczenia Relikwii Bł. M. Bolesławy.
 5. Dziś po Mszach św. zbiórka dla poszkodowanych w pożarze w Trzaskach.
 6. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia w polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Decyzją ks. bpa Piotra Sawczuka również nasza diecezja włącza się w to dzieło.
 7. W związku z panującą epidemią Covid-19 i zaleceniem ks. Bp. planujemy odprawić od 20 do 28 stycznia tzw. Msze św. Kolędowe podczas których poświęcimy wodę, którą każda rodzina przyniesie we własnej buteleczce, otrzymamy też pamiątkę kolędową w formie książeczki, kalendarzyka i obrazka. Będzie to w ramach nowenny przed świętem Bł. Bolesławy Lament, która przez pewien czas przed wojną mieszkała w Rudce. Zaproszeni na tę Mszę św. są wszyscy mieszkańcy parafii w określonych dniach i godzinach. Przy okazji też uczestnictwa w tej Mszy św. można będzie złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby parafii, za co składamy już teraz serdeczne Bóg zapłać.
  Msze św. Kolędowe będą odprawiane w int. rodzin poszczególnych ulic w Rudce i miejscowości należących do parafii:
  • 20.01 (środa) w Korycinach w Kaplicy o godz. 10.00
  • 21.01 (czwartek) w Kościele w Rudce o godz. 10.00 dla Lubieszcz
  • 22.01 (piątek) w Kościele w Rudce o godz. 10.00 dla Olend
  • 23.01 (sobota) w Kościele w Rudce o godz. 10.00 Karp i Józefin
  • 25.01 (poniedziałek) w Kościele w Rudce o godz. 17.30 ul. Brańska, Sportowa, Młynowa i Ossolińskich
  • 26.01 (wtorek) w Kościele w Rudce o godz. 17.30 ul. Wola, Ks. Badowskiego, Wolności, Szkolna, Cegielniana
  • 27.01 (środa) w Kościele w Rudce o godz. 17.30 ul. 3 Maja, Ciechanowiecka, Łąkowa
  • 28.01 (czwartek) w Kościele w Rudce o godz. 17.30 ul. Zakościelna, Polna, Olendzka