Ogłoszenia duszpasterskie 19.12.2021r.

1. Wigilia Bożego Narodzenia (24.12). Przypominamy i zachęcamy do zachowania religijnego charakteru wieczerzy wigilijnej i do uświęconego tradycją zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu.

2. Porządek Mszy św. w czasie świąt: Pasterka o północy, następnie w Święto Bożego Narodzenia (25.12) Msze św. o godz. 10.00, 11.00 w Korycinach i 12.00. W niedzielę obchodzi się Święto Świętej Rodziny. Jest to dzień modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin.

3. Ur. Narodzenia Pańskiego obchodzi się przez oktawę 8 dni. W oktawie Bożego Narodzenia nie ma postu – dyspensa ks. Bpa Drohiczyńskiego.

4. Ofiary złożone na tacę (26.12) przeznaczone są na Fundusz Stypendialny.

5. Bóg zapłać za ofiary na prace przy Kościele za XI i XII mieszkańcom  Lubieszcz – 1050 zł.

6. Bóg zapłać za piękne choinki wyhodowane w Nadleśnictwie Rudka ofiarowane do Kościoła.

7. Bóg zapłać dzieciom, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. oraz młodzieży, która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania za ofiarowane pieniądze jako dar ołtarza na zakup nowych figur do żłóbka.

8. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

9. Dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii (22.12) w środę. Porządek Mszy św. 9.00, 10.00, 12.00, 15.00 w Korycinach i 17.00. Zebrana w tym dniu taca będzie do dyspozycji Księdza Łukasza Wojewódzkiego – wikariusza z Brańska, prowadzącego dzień spowiedzi.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:

+ Marię Garbowską zd. Skowrońska w wieku 66 lat,

+ Józefa Wasilewskiego w wieku 75 lat z Korycin

Wieczny odpoczynek…..