Ogłoszenia duszpasterskie 23.02.2020 r.

  1. W związku z Beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Warszawie na Placu Piłsudzkiego w dniu 7 czerwca 2020r. o godz. 12.00 prosimy osoby mające zamiar udać się na te uroczystości o zgłoszenie do nas do dn. 01 marca, byśmy mogli zamówić odpowiednią ilość biletów wstępu i kart parkingowych.
  2. 01 marca (niedziela) w naszej parafii będziemy gościć s. Urszulę Imakulatę pracującą w Afryce, która podzieli się z nami swoimi doświadczeniami z pracy na misjach. Zbierze ofiary na tacę na misje, które prowadzą siostry św. Michała Archanioła. Prosimy o lekkę tacę i dziękujemy siostrze za przyjęcie zaproszenia.
  3. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki telewizory, komputery). Termin zbiórki do 5 marca do godz. 15.00. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki.
  4. Zachęcamy do modlitwy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Foldery są wyłożone na ławce przy wyjściu z Kościoła.
  5. Diecezjalne Biuro PIELGRZYMUJ.PL zaprasza do wzięcia udziału w Narodowej Pielgrzymce do Włoch. 17 maja w Rzymie odbędą się uroczystości związane z 100 rocznicą urodzin Św. Jana Pawła II. Zachęcamy do udziału w terminie od 15 do 21 maja 2020r. koszt 1990zł + 70 EUR. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie przy wyjściu z Kościoła.
  6. Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (01.03).
  7. Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu będzie trwał od 26.02 do 01.03.
  8. Początek Wielkiego Postu i nabożeństwo posypania głów popiołem w Środę Popielcową (26.02). Poświęcenie i posypanie głów popiołem na każdej Mszy św. Tego dnia obowiązuje post ścisły, tzn. jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
  9. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki po Mszy św. o godz. 16.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
  10. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 17 do 19 marca. Poprowadzi je ks. prałat pułkownik Henryk Polak.