Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2023r.

1. Dzisiaj za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.

2. Jutro (29.05) Ur. NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki Diec. Drohiczyńskiej .

3. Święto Nawiedzenia NMP (31.05).

4. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Międzynarodowy Dzień Dziecka (01.06).

6. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (01.06).

7. Dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne w I czwartek m-ca.

8. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa w I piątek m-ca. Tego dnia  odwiedzimy również chorych od godz. 8.00.

9. Nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP w I sobotę m-ca.

10. W przyszła niedzielę Ur. Trójcy Przenajświętszej, jednocześnie zakończenie czasu spowiedzi i Komunii wielkanocnej. W naszej parafii odpust. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Robert Figura – Proboszcz z Chojewa.

11. Zapowiedzi:

– Przemysław Józef Czapski, kawaler, zam. Rudka, par. tutejszej i Izabela Ryczkowska, panna, zam. Pace, par. Chojewo. Zapowiedź I.

– Michał Ostrowicki, cywilnie związany, zam. Rudka, par. tutejszej i Monika Żero, cywilnie związana, zam. Niemyje Stare, par. Niemyje Nowe. Zapowiedź I.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, zobowiązany jest powiadomić księży pracujących w parafii.

12. Gmina Rudka, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce, Nadleśnictwo Rudka i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rudce zapraszają wszystkich na piknik rodzinny „Powitanie lata u Ossolińskich”, który odbędzie się 4 czerwca 2023r. na terenie parku przy szkole rolniczej. Program pikniku jest bardzo bogaty i znajduje się na plakatach.

Jednocześnie organizatorzy „Pikniku” zwracają się z prośbą do mieszkańców:

jeśli masz w domu ciekawe, oryginalne i w dobrym stanie przedmioty, które nie są ci już potrzebne, to wyceń je i dostarcz na miejsce zbiórki: SP im. Jana Pawła II w Rudce, ZSCKR  im K. Kluka w  Rudce , Urząd Gminy w Rudce, Nadleśnictwo Rudka do 31 maja 2023r

Przedmioty zostaną wystawione na sprzedaż na jarmarku staroci podczas pikniku „Powitanie lata” 4 czerwca 2023r.

Serdecznie zapraszamy!