Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2022 r.

1. Wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela (29.08).

2. (01.09) 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w int. poległych w obronie Ojczyzny.

3. Msza św. na Rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego we czwartek (01.09) o godz. 9.00.

4. Dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne w I czwartek miesiąca.

5. Naboż. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w I piątek miesiąca.

6. Naboż. do Niepok. Serca NMP w I sobotę miesiąca.

7. Wsp. św. Grzegorza Wielkiego (03.09).

8. W przyszłą niedzielę (04.09) o godz. 12.00 dziękujemy za zebrane plony we Mszy św. Dziękczynnej oraz w procesji z wieńcami czy innymi symbolicznymi darami wokół Kościoła tak jak to jest w zwyczaju naszej parafii. We wrześniu będą też odprawione Msze św. dziękczynne z poszczególnych miejscowości i ulic Rudki. Zapraszamy do czynnego udziału w procesji, dzieci sypiące kwiatki, młodzież i dorosłych, tak jak to było w zwyczaju. Dożynki w Korycinach również  4 września na Mszy św. o godz. 11.00.

  9. Diecezjalna uroczystość dziękczynienia za plony odbędzie się w tym roku na stadionie miejskim w Kosowie Lackim przy ul. Sportowej – w sobotę 10 września 2022 r. Delegacje z wieńcami, ziarnem siewnym i chlebami mogą przybywać do Kosowa Lackiego już od godz. 9.45. Uroczystej liturgii, która rozpocznie się o godz. 11.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Biskup Piotr Sawczuk, Biskup Drohiczyński. W tym roku na Dożynkach Diecezjalnych naszą parafię będą reprezentować mieszkańcy Rudki z ul. Ciechanowieckiej, Wolności, 3 Maja i Brańskiej (od strony Ciechanowca do Gminy).

10. Po odejściu Sióstr Marii i Cecylii, Matka Generalna skierowała do naszej parafii S. Albertynę Annę Paszkowską i jeszcze jedną Siostrę, która przybędzie w najbliższym czasie. Decyzją Matki Generalnej Siostry nie podejmą pracy w zakrystii ze względów zdrowotnych, zaś pracę organisty podejmie Pan Ireneusz Grabaż.

11. Od września będą odprawiane w niedzielę Msze św. o godz. 10.00 w Rudce, a w Korycinach w Kaplicy o godz. 11.00.

12. Bóg zapłać za ofiary na remonty Kościoła z ul. Szkolnej za V, VI, VII i VIII – 600 zł., z ul. Ciechanowieckiej za VII i VIII – 700 zł., z ul. Olendzkiej za VII i VIII – 450 zł