Ogłoszenia duszpasterskie 30.08.2020 r.

 1. (01.09) 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w int. poległych w obronie Ojczyzny.
 2. Dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne w I czwartek miesiąca.
 3. Naboż. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w I piątek miesiąca. Tego dnia odwiedzimy chorych od godz. 8.00.
 4. Naboż. do Niepok. Serca NMP w I sobotę miesiąca.
 5. Msza św. na Rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego dla Szkoły Podst. w Rudce we wtorek (01.09) o godz. 8.30.
 6. W przyszłą niedzielę (06.09) o godz. 12.00 dziękujemy za zebrane plony we Mszy św. Dziękczynnej oraz w procesji z wieńcami czy innymi symbolicznymi darami wokół Kościoła, zaś Diecezjalne uroczystości dziękczynienia za plony odbędą się na placu przy Kościele w Jabłonnie Lackiej w sobotę (12.09.2020r.). Delegacje z wieńcami mogą przybywać do Jabłonnej Lackiej od godz. 9.45. Uroczystej liturgii, która rozpocznie się o godz. 11.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Biskup Piotr Sawczuk, Biskup Drohiczyński. W tym roku na Dożynkach Diecezjalnych naszą parafię będą reprezentować mieszkańcy Rudki z ul. Wola, Młynowa, Sportowa, Ossolińskich, Brańska, Zakościelna i Polna.
 7. Bóg zapłać za złożone ofiary na remonty wokół Kościoła z ul. Olendzkiej za VII i VIII – 350 zł., z ul. Ogrodowej, Cegielnianej i Łąkowej – 700 zł., oraz z ul. Sportowej, Młynowej i Ossolińskich – 300 zł., z ul. Szkolnej za V, VI, VII i VIII – 650 zł.
 8. Od września będą odprawiane w niedzielę Msze św. o godz. 10.00 w Rudce, a w Korycinach w Kaplicy o godz. 11.00.
 9. Serdecznie witamy w naszej parafii s. Marię Sikorską, która zastąpi s. Maksymilianę w zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny i życzymy miłego pobytu w naszej społeczności i owocnej pracy.
 10. Zapowiedzi:
  • Robert Sopek, kawaler, zam. Lubieszcze, parafii tutejszej i Paulina Poświętna, panna, zam. Wyszki, parafii św. Andrzeja Ap. w Wyszkach. Zapowiedz I.
  • Łukasz Marek Tymczyszyn, kawaler, zam. Wschowa, parafii św. Stanisława bp i męczennika i Monika Ilczuk, panna, zam. Rudka, parafii tutejszej. Zapowiedź I.
   Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, zobowiązany jest powiadomić księży pracujących w parafii.