Poświęcenie przydrożnego krzyża

Krzyż jest dla chrześcijanina przedmiotem szczególnej czci. Jest on bowiem znakiem naszego Odkupienia, którego dokonał Chrystus; jest również znakiem Kościoła, który zrodził się na drzewie krzyża. Krzyż zwiastuje nam także nasze wieczne zbawienie.

Po Mszy Świętej o godz. 12:00 w niedzielę 20 listopada 2016 roku udaliśmy się w procesji na miejsce postawionego krzyża na skrzyżowaniu ulic Brańska w kierunku Karpia aby dokonać jego poświęcenia. Został on postawiony w szczególnym roku ponieważ jest to rok: 1050 rocznicy Chrztu Polski, Rok Miłosierdzia Bożego i Ustanowienia Sanktuarium Diecezjalnego w Bielsku Podlaskim, a także w 25 rocznicę ustanowienia naszej diecezji, 17 rocznicę pobytu w naszej diecezji Papieża Świętego Jana Pawła II oraz w roku Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i pobytu Ojca Świętego Franciszka w naszym kraju.