Pożegnanie ks. wikariusza Błażeja Samociuka

Z dniem 25.08.2014 r. zgodnie z decyzją ks. biskupa Tadeusza Pikusa pracujący w naszej parafii ks. Błażej Samociuk został skierowany na studia na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W związku z tym w niedzielę, 24 sierpnia 2014 r., podziękowaliśmy ks. Błażejowi za dwa lata posługi kapłańskiej w naszej parafii. Podziękowaliśmy za uśmiech, który nie znikał z twarzy ks. Błażeja; za świadectwo, jakie dawał nam swoją postawą i zachowaniem; za dobre słowo, które nas pokrzepiało; za pouczające homilie, które na długo zostaną w naszej pamięci.

Zapewnialiśmy go o modlitwie z naszej strony życząc Błogosławieństwa Bożego na dalszej drodze posługi kapłańskiej i na czas studiów, pomyślności i wszystkiego co dobre na każdy kolejny dzień.

Tego dnia nie odbyło się pożegnanie ks. Błażeja, a jedynie powiedzenie „do widzenia” wśród łez wzruszenia i łamiącego się głosu – tak jak matka i ojciec żegnają swoje dziecko wyjeżdżające na studia, tak i my – parafianie – pożegnaliśmy ks. Błażeja wyjeżdżającego do Lublina by studiować. Już dziś z tęsknotą wyczekujemy pierwszych odwiedzin ks. Błażeja.