UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26.05.2024r.

  1. Przeżywamy Dzień Matki. Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, a nasze zmarłe mamy niech Bóg Miłosierny obdarzy życiem wiecznym.
  2. Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej (29.05.).
  3. W najbliższy czwartek 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte tego dnia będą sprawowane o godz. 8.30, 11.00, 17.00, w kaplicy w Ziołowym Zakątku w Korycinach o godz. 8.00. Po mszy świętej, o godz. 11.00 wyruszy z naszego kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Przejdziemy ulicami: Ks. Badowskiego, Szkolna, Łąkowa, Ciechanowiecka, Wolności. Tradycyjnie jak w latach ubiegłych serdecznie prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy. Zapraszamy asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatkami, dzieci komunijne w swoich strojach, lektorów, ministrantów oraz wszystkich parafian i gości.
  4. Święto Nawiedzenia NMP (31.05.).
  5. Wspomnienie św. Justyna (01.06.).
  6. W najbliższą sobotę rozpoczniemy miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po mszy świętej, o godz. 18.00, w niedzielę po mszy świętej, o godz. 10.00.
  7. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w pierwszą sobotę miesiąca po mszy świętej wieczornej.
  8. Tydzień temu zakończyliśmy poświęcenie pól w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, przygotowanie świetlic do sprawowania mszy świętej, dziękujemy za przygotowane ołtarzyki oraz za złożone ofiary. Bóg zapłać.
  9. Bardzo prosimy o prawidłową segregację odpadów na cmentarzu i wrzucanie ich do właściwych pojemników, prosimy nie wyrzucać śmieci, różnych zużytych materiałów budowlanych za parkan. Jeżeli ktoś ma możliwość to bardzo prosimy aby zabierać śmieci do przydomowych pojemników. Dzięki temu obniżamy koszty wywozu odpadów. Aby uniknąć dużych kosztów za wywóz śmieci musimy jako parafianie sumiennie segregować śmieci. Bardzo dziękujemy za zrozumienie.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Stanisława Mazura.