V NIEDZIELA WIELKANOCY 28.04.2024r.

 1. Dzisiaj XVIII Ogólnopolska niedziela modlitw za kierowców.
 2. Wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej (29.04.).
 3. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej (29.04.).
 4. Wspomnienie św. Atanazego (02.05.).
 5. W czwartek 2 maja, Dzień Flagi RP, zachęcamy, aby wywiesić flagę przy swoich domach i mieszkaniach.
 6. W piątek 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski, msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, o godz. 10.00 w kościele apel z racji 3 maja, na który zapraszają nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudce, następnie msza święta w intencji Ojczyzny, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Wspomnienie św. Floriana, męczennika 4 maja. Z racji tego wspomnienia w najbliższą niedzielę na mszy świętej, o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji strażaków z OSP Rudka i OSP Koce Borowe.
 8. W najbliższą niedzielę 5 maja, będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Łukasza Borzęckiego, prefekta WSD Drohiczyn, który wygłosi kazania i zbierze ofiary na potrzeby Seminarium Duchownego.
 9. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę miesiąca.
 10. W tym tygodniu rozpoczniemy się miesiąc maj, który jest miesiącem poświęconym Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.30, po nabożeństwie msza święta, a w niedzielę i uroczystości nabożeństwo majowe po mszy świętej o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.
 11. Bóg zapłać za ofiary na remonty kościoła za miesiąc III i IV z Lubieszcz oraz za miesiąc III i IV mieszkańcom z ul. Olędzkiej.