WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 12.05.2024r.

  1. Święto św. Macieja, Apostoła (14.05.).
  2. Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski (16.05.).
  3. W poniedziałek, czyli jutro rozpoczniemy poświęcenie pól, jest to piękna tradycja i przejaw żywej wiary w to, że ziemia powierzona nam w opiekę jest poddana Bożej Opatrzności. Podczas wspólnej modlitwy będziemy prosić Boga o błogosławieństwo dla wszystkich rolników, sadowników, ogrodników. Poświęcenie pól przedstawia się następująco: PONIEDZIAŁEK: Karp i Józefin- godz. 10.00 msza święta i procesja. WTOREK: Lubieszcze- godz. 10.00 msza święta i procesja. ŚRODA: Olendy- godz. 10.00 msza święta i procesja. CZWARTEK: Koryciny- godz. 10.00 msza święta w świetlicy i procesja. PIĄTEK: Godzina 17.00 msza święta w kościele w intencji mieszkańców Rudki z ul. Ks. Badowskiego, Olędzka, Ogrodowa, Cegielniana, Szkolna. SOBOTA: Godzina 17.00 msza święta w kościele w intencji mieszkańców Rudki z ul. Wola, Brańska, Młynowa, Ossolińskich, Sportowa, Polna, Zakościelna. NIEDZIELA: Godzina 17.00 msza święta w intencji mieszkańców Rudki z ul. Ciechanowieckiej, 3 Maja, Łąkowej, Wolności. Tego dnia po zakończonej mszy świętej odbędzie się procesja ulicami Rudki, przejdziemy ulicami: Ks. Badowskiego, Olędzka, Cegielniana, Szkolna. Bardzo prosimy o przygotowanie 4 ołtarzyków przy których będziemy odmawiać specjalne modlitwy.
  4. W czwartek 16 maja, o godz. 16.30 spowiedź dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej. Tego dnia również zapraszamy rodziców po mszy świętej wieczornej do pomocy w sprzątaniu kościoła i otoczenia wokół kościoła przed zbliżającą się Uroczystością Komunii Świętej, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 19 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, o godz. 10.00.