Złote Gody w parafii Rudka

„Dla człowieka, podobnie jak dla ptaka, świat ma wiele miejsc, gdzie można odpocząć, ale gniazdo tylko jedno.” – Oliver Wendel Holmes

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

W piątek, 30 grudnia 2016r. Mszą św. rozpoczęła się w Gminie Rudka uroczystość poświęcona Dostojnym Jubilatom, obchodzącym swoje 50 lecie pożycia małżeńskiego. Mszę św. odprawili ks. Wikariusz Parafii w Rudce – Robert Adam Figura, modląc się za pary: Marię i Stanisława Moczulskich oraz za nie obecną z przyczyn niezależnych Helenę i Eugeniusza Koc, pochodzące z Gminy Rudka. Tradycyjnie uroczystości obchodzone były w święto Świętej Rodziny.

Dalsze uroczystości odbywały się w Kościele po Eucharystii, Jubilaci Maria i Stanisław Moczulscy, a także wszyscy zgromadzeni wierni usłyszeli że: „Pół wieku wspólnego życia świadczy o miłości rodzinnej, wierności, wzajemnym szacunku i zrozumieniu – o trwałości rodziny. To czas zwykłych, codziennych spraw a jednocześnie ważnych wydarzeń, czas przeżyć radosnych i smutnych, wyrzeczeń i kompromisów, które jeszcze bardziej umacniają więzi rodzinne i sprawiają, że żyje się lepiej” – takie słowa, między innymi, skierował do Jubilatów Wójt Gminy Rudka – p. Andrzej Anusiewicz. Dziękując za godne i długie pożycie małżeńskie oraz piękny przykład dla młodego pokolenia odznaczył on parę w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Po części oficjalnej Jubilaci wysłuchali przemówień Przewodniczącego Rady Gminy – Pan Bogdana Kresso, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Pani Krystyny Kamińskiej, którzy życzyli Dostojnym Jubilatom jeszcze wielu wspólnie przeżytych rocznic w zdrowiu, szczęściu rodzinnym, życzliwości ze strony najbliższych i tradycyjnych stu lat życia.

Po ceremonii był również dyplom gratulacyjny, kwiaty i wspólne zdjęcie.

Z przyczyn niezależnych nie mogli uczestniczyć państwo Helena i Eugeniusz Koc, którzy zostali odznaczeni w innym czasie.