Akcja „Tornister pełen uśmiechu” w parafii Rudka

Sytuacja ekonomiczna wielu rodzin nie pozwala zapewnić dzieciom tego, co jest niezbędne podczas roku szkolnego.

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Tornister pełen uśmiechu”, której celem jest przygotowanie wyprawek szkolnych dla dzieci. Do rozdania najbardziej potrzebującym dzieciom w tym roku przeznaczyliśmy 100 plecaków. W bieżącym roku akcją objęte zostały następujące parafie:, Rudka, Szmurły, Niemyje Nowe, Jabłonna Lacka, Korytnica, Węgrów (Bazylika i Klasztor), Sokołów Podlaski (Miłosierdzia) oraz miasto Bielsk Podlaski W akcję włączyli się ludzie dobrej woli, kupując artykuły szkolne takie jak: długopisy, bloki, zeszyty, kredki, farby, piórniki i inne przybory potrzebne dzieciom w szkole. Tornistry zostaną rozdane najbardziej potrzebującym dzieciom.

Parafia Rudka postanowiła wyposażyć w wyprawki szkolne 16 plecaków. Po niedzielnych ogłoszeniach parafialnych o idei akcji bardzo ochoczo włączyli się w nią: ks. Proboszcz Parafii Rudka, pracownicy Urzędu Gminy z p. Wójtem na czele, p. Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudka wraz ze swoimi pracownikami, Dyrekcja ZS CKR w Rudce oraz Dyrekcja oraz pracownicy ZS im. Jana Pawła II. Wypełnione plecaki trafią do najbardziej potrzebujących dzieci z parafii Rudka, Szmurły i Niemyje Nowe. Dzieci te są uczniami rudzkiej szkoły.

Wszystkim, którzy wsparli akcję składamy serdeczne podziękowania w imieniu Dyrektora Caritas DD – ks. kan. dr Łukasza Gołębiewskiego, pracowników biura oraz księży parafii Rudka.