NIEDZIELA ŚWIĘTO ŚW. RODZINY 31.12.2023R.

  1. Dzisiaj zakończenie roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku po mszy świętej o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. W poniedziałek, czyli jutro rozpoczniemy Nowy rok kalendarzowy, obchodzimy tego dnia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, oraz Światowy dzień modlitwy o pokój na świecie, msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym.
  3. Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła (02.01.).
  4. Dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca.
  5. W czwartek o godz. 7.20 rano, msza święta w intencji zmarłych, których imiona, nazwiska wypisaliśmy na kartkach wypominkowych.
  6. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca po mszy świętej, o godz. 7.20 rano.
  7. Uroczystość Objawienia Pańskiego (06.01.), święcimy kadzidło i kredę. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na cele misyjne. Tego dnia wypada pierwsza sobota miesiąca, po mszy świętej, o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  8. W najbliższą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej za otrzymany chrzest święty.
  9. Porządek kolędy w tym tygodniu będzie następujący: WTOREK (02.01.): OD GODZ. 9.00 – JÓZEFIN I KARP (1 KSIĄDZ). Po Południu tego dnia również kolęda OD GODZ. 15.30 – UL. OSSOLIŃSKICH, MŁYNOWA I SPORTOWA (2 KSIĘŻY). ŚRODA (03.01.): OD GODZ. 15.30 – UL. BRAŃSKA (OD BRAŃSKA W KIERUNKU GMINY JEDEN KSIĄDZ. OD CIECHANOWCA, BLOK DWUNASTAK, BLOK 9A I RODZINY W UG DRUGI KSIĄDZ). CZWARTEK (04.01.): OD GODZ. 15.30 – UL. 3 MAJA(OD PAŃSTWA SMOLARCZUKÓW JEDEN KSIĄDZ, OD UL. BRAŃSKIEJ DRUGI KSIĄDZ). PIĄTEK (05.01.): OD GODZ. 15.30 – UL. ŁĄKOWA (OD PAŃSTWA MICHALCZUKÓW JEDEN KSIĄDZ), RÓWNIEŻ OD GODZ. 15.30 – UL. OGRODOWA (OD PANI MUCZYŃSKIEJ DRUGI KSIĄDZ). Bardzo prosimy parafian o dowiezienie kapłanów do poszczególnych ulic, szczególnie tych oddalonych od kościoła.
  10. Msze święte w czasie kolędy, w dni powszednie będą odprawiane tylko rano, o godz. 7.00 i 7.20.