Opłatek Klubu Seniora i niespodziewana wizyta św. Mikołaja

Jest taki wieczór…w roku, kiedy do ludzi dociera wyjątkowo wyraźnie myśl, że stanowią rodzinę; kiedy każdy przeżywa taką osobliwą chwilę , w której czuje się wszystkim bliski.

Wieczór wigilijny, noc, w której Bóg stał się człowiekiem. I znalazł się wśród nas. W klimacie świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec społeczność Katolickiego Klubu Seniora zebrała się 10 grudnia na opłatku oraz przybył św. Mikołaj.

Swoją obecnością zaszczycili nas szczególni goście: ks. Wikariusz Robert Figura, wójt Gminy Rudka Pan Andrzej Anusiewicz. W tej serdecznej atmosferze spędziliśmy miło czas. Na początku wysłuchaliśmy fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa, następnie uczestniczyliśmy w modlitwie na zakończenie której ks. Robert poświęcił opłatki którymi dzieliliśmy się i składaliśmy sobie nawzajem życzenia po przemówieniu Pana Wójta. Gdy siedzieliśmy przy stole spożywając przygotowane przez nas potrawy wigilijne przybył do nas św. Mikołaj, który rozdał nam wszystkim prezenty co niektórzy zostali nawet odpytani, ale wszystko odbyło się w miłej atmosferze. Po wyjściu św. Mikołaja siedząc przy stole śpiewaliśmy wspólnie kolędy.