Rekolekcje Adwentowe 6-8 grudnia 2015

Adwent to rozpoczęcie nowego roku liturgicznego. Dla nas chrześcijan oznacza przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, czyli Wcielenie, jak również Jego powtórne przyjście.

Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką jest Maryja. Prosimy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu rozpoczęliśmy w naszej parafii od 6 grudnia w niedzielę trzydniowe rekolekcje. Poprowadził je Ks. Mariusz Bartosiak – proboszcz parafii w Wyrozębach.

Pierwszy dzień rekolekcji to również tradycyjne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. W tym dniu nawiedził naszą parafię po Mszy św. wieczornej Św. Mikołaj, który spotkał się z dziećmi jak również z dorosłymi co spotkało się z radością u wszystkich uczestniczących w spotkaniu. Na zakończenie św. Mikołaj rozdał upominki z pomocą ks. Proboszcza Andrzeja Kiersnowskiego, nie obyło się bez wspólnych zdjęć.

W ostatnim dniu rekolekcji 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszy św. wieczornej ks. Robert Figura poświęcił kopie symboli Światowych Dni Młodzieży jak również Różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., które zostały im wręczone.