Orszak Trzech Króli

6 stycznia Kościół Katolicki obchodzi Święto Objawienia Pańskiego, potocznie zwane Świętem Trzech Króli. W tym roku Orszak Trzech Króli przeszedł po raz pierwszy ulicami Bielska Podlaskiego. Wydarzenie to przyciągnęło ponad tysiąc osób. Nie zabrakło tam również najmłodszych mieszkańców z Rudki. Dzieci ze świetlicy środowiskowej „Promyk Dnia” przygotowywały się do tego wydarzenia z dużym zaangażowaniem, kompletując stroje i ćwicząc śpiew kolęd. Wśród naszych przebierańców nie zabrakło Trzech Króli, Świętej Rodziny, Anioła Gabriela i pastuszków.

Uroczystość rozpoczęto Mszą świętą. Następnie orszak przeszedł ulicami Białowieską, Wojska Polskiego i zakończył się przy żywej szopce Parafii Miłosierdzia Bożego. Prowadziła nas gwiazda betlejemska, za którą podążali Trzej Królowie, anioły, diabły, pasterze i kolędnicy (ich głowy zdobiły symboliczne korony). Podczas marszu rozbrzmiewał śpiew kolęd i panowała życzliwa atmosfera. Nikt nie narzekał na zmęczenie i chłód. Pochód uatrakcyjniały sceny walki aniołów z diabłami, tańce diabłów i aniołów, spotkanie mędrców w pałacu króla Heroda, oraz pokłon Monarchów dzieciątku Jezus i Świętej Rodzinie. Przy szopce życzenia świąteczne i noworoczne złożył Pasterz diecezji Biskup Antoni Pacyfik Dydycz, przedstawiciel Starostwa Bielskiego, Gminy Bielskiej, Służby Zdrowia i Przedsiębiorstw.
Na koniec zostaliśmy ugoszczeni bigosem i ciepłą herbatą. Ks. prał. Zbigniew Karolak osobiście podziękował naszym dzieciakom nie kryjąc zachwytu nad pomysłowością przebrań i wyraził nadzieję spotkania w przyszłym roku.