Pielgrzymka do Hodyszewa

Tradycją Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudce jest to, że na początku czerwca uczniowie klas trzecich gimnazjum pielgrzymują do tronu Matki Bożej Hodyszewskiej. Tak też było w tym roku. 9 czerwca, w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, trzecioklasiści wraz z opiekunami i przewodnikiem – ks. Błażejem Samociukiem – udali się w pieszej pielgrzymce do Hodyszewa. Tam uczestniczyli we Mszy Świętej podczas której dziękowali Bogu za łaski dotychczas otrzymane i prosili o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Pojednania na kolejne lata. W homilii ks. Błażej mówił do młodzieży o tym, że życie człowieka nabiera wartości wtedy, gdy potrafi on przejść przez nie z godnością, pokonywać przeciwności losu. Im trudniej, tym piękniej, tak jak na szlaku pielgrzymki. Pielgrzymom w drodze towarzyszył deszcz. Po ludzku wydawać by się mogło, że stanowił duże utrudnienie, ale dzięki temu pątnicy mogli ofiarować Panu Bogu większy trud.

Z całego serca dziękuję Ci, Matko Boża,
za to, że codziennie czekasz tu na mnie,
za to, że jesteś,
za to, że pozwalasz mi do siebie przychodzić.
Matko Boża, Hodyszewska Pani,
Matko Jezusa Chrystusa,
bądź pozdrowiona.
MF.