Nowa płytwa DWML „Matko Jedności”

Ukazała się najnowsza płyta Drohiczyńskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej zatytułowana „Matko Jedności”.

Na płycie znajduje się 15 pieśni maryjnych zarówno tradycyjnych, jak też powstałych z miłości do Królowej Podlasia – Matki Bożej Kodeńskiej.

Płyta powstała z inspiracji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy są stróżami Sanktuarium Królowej Podlasia – Matki Jedności w Kodniu nad Bugiem.

Wykonawcy – Drohiczyńskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej – to projekt, który został stworzony w 2008 roku przez młodych ludzi spotykających się na terenie diecezji drohiczyńskiej by wspólnie przez modlitwę i rozwój pasji, jaką jest muzyka, zbliżać się do Boga.

Inspiracją powstania tego szczególnego chóru był Ruch Światło-Życie oraz nawiązanie do tradycji Podlasia – Wschodu i Zachodu. Obecnie grupa liczy już ponad 140 osób i systematycznie się powiększa. W jej skład wchodzą laureaci różnych konkursów i młodzież uzdolniona muzycznie.

Głównym zadaniem przedsięwzięcia jest pobudzenie u młodych ludzi ducha odpowiedzialności za liturgię, śpiew oraz dbałość o jej piękno. Warsztaty przygotowują oprawę muzyczną licznych uroczystości o charakterze diecezjalnym i ogólnopolskim, a także koncertują w Polsce i za granicą. Wydały one kilka płyt z kolędami różnych narodów i tradycji liturgicznej.

Młodzież spotyka się kilka razy w ciągu roku na wspólnych warsztatach podczas których oprócz formacji duchowej ćwiczy umiejętności wokalne i opracowuje nowy repertuar.

Płytę można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Cena: 20 zł. Jest to cegiełka na rozwój Drohiczyńskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej. Zachęcamy do nabycia płyty.

ksAP/Drohiczyn