Spotkanie opłatkowe w świetlicy Promyk Dnia

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku….”

Każdy, słysząc słowa tej piosenki, doskonale wie o jakim dniu śpiewają Czerwone Gitary. To dzień wyjątkowy, w którym w świątecznej atmosferze możemy się spotkać, przełamać opłatkiem, powspominać, porozmawiać i po prostu ze sobą pobyć. Takim dniem była w tym roku niedziela 22 grudnia, kiedy w świetlicy Promyk Dnia zebrały się dzieci i młodzież  wraz z zaproszonymi gośćmi na Spotkaniu Opłatkowym.

Spotkanie rozpoczęliśmy od przywitania gości. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas ks. Proboszcz Andrzej Kiersnowski, ks. Prefekt Błażej Samociuk, Wójt Gminy Rudka p. Andrzej Anusiewicz, Siostra Cecylia oraz p. Krystyna Gawrysiak.

Po wspólnej modlitwie i wysłuchaniu tekstu o narodzeniu Jezusa swoje słowa skierował do obecnych Pan Wójt, życząc aby świetlica w dalszym ciągu rozwijała się a dzieciaki miały wiele radości z jej korzystania. Pan wójt złożył wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Po życzeniach ogólnych wszyscy dzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia.

Kiedy wszyscy wyściskaliśmy się, jak to w rodzinie przystało, zasiedliśmy do stołu nakrytego białym obrusem, aby kosztować potrawy wigilijne. Wśród dźwięków kolęd rozmawialiśmy, wspominaliśmy i planowaliśmy. Kiedy rozchodziliśmy się do domów już tylko kilka godzin dzieliło nas od narodzenia Malusieńkiego.