Szlachetna Paczka 2013

Grupa Leśne Echo Rudki, biorąca udział w Projekcie „Gramy w Radę, damy radę”, w ciągu bieżącego roku szkolnego realizuje zadania obowiązkowe i dodatkowe. Jednym z grudniowych zadań było włączenie się w akcję Szlachetna Paczka. Chociaż  zadanie  było dodatkowe, wszyscy jednogłośnie postanowili, że je realizujemy. Spośród potrzebujących pomocy wybrano czteroosobową rodzinę, z dwojgiem małych dzieci.

Młodzież zachęcała do wsparcia akcji całe społeczeństwo, organizując spotkania informacyjne, rozwieszając plakaty. Odzew przeszedł od razu. Pracownicy wszystkich instytucji znajdujących się na terenie Rudki odpowiedzieli zbiórką pieniężną. Uczniowie Zespołu Szkół przynosili artykuły żywnościowe oraz środki czystości. Były też pieniądze od indywidualnych osób i parafii.

Paczka została dostarczona przez członków grupy Leśne Echo Rudki do wolontariusza, który dostarczył ją do rodziny. Radość i wdzięczność rodziny była ogromna. Grupa otrzymała Certyfikat a darczyńcy piękne wydrukowane gratulacje.

Leśne Echo Rudki serdecznie dziękują za pomoc w zorganizowaniu akcji i zapraszają do obejrzenia filmu z pakowania i przekazania paczki.