Zaproszenie na czuwanie modlitewne Exaltata est

Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest niewątpliwie najstarszym świętem maryjnym w chrześcijaństwie. Jest również najważniejszym świętem ku czci Bogurodzicy. Dlatego też na przestrzeni wieków powstało mnóstwo kompozycji, w których śpiewacy podczas liturgii wychwalali Boga za dar Bożej Rodzicielki. Wkrótce będziemy mogli zapoznać się z tym skarbcem śpiewów kościelnych w naszym kościele parafialnym. Po zakończeniu nabożeństwa czterdziestogodzinnego zapraszamy na czuwanie modlitewne EXALTATA EST (łac. wywyższona jest), na które składać się będzie średniowieczny chorał gregoriański napisany na Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Śpiew poprowadzi Projekt „Wschód-Zachód” zrzeszający fascynatów dawnej muzyki religijnej z terenu całego kraju. Na nabożeństwo zapraszamy w sobotę, 16 sierpnia, na godzinę 19:00. Śpiewacy będą posługiwać śpiewem również podczas mszy niedzielnej, o godzinie 10:00 w kaplicy św. Józefa Robotnika w Korycinach.

Jak to w tradycji średniowiecznej bywało śpiew chorałowy ma swoje symboliczne znaczenie. Również nabożeństwo EXALTATA EST zostało oparte na średniowiecznej symbolice liczb. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie Projektu „Wschód-Zachód”.

Link do wydarzenia na profilu Facebook podany jest poniżej: https://www.facebook.com/events/751336334922935/