Koncert w dniu wspomnienia bł. Jana Pawła II

Jest kilka dni w roku kiedy nasze myśli szczególnie skupiają się wokół osoby Jana Pawła II. Jednym z takich dni jest 22 października, kiedy to wspominamy Jego osobę w rocznicę objęcia  pontyfikatu na Stolicy Piotrowej.

Grupa dzieci i młodzieży z Rudki szczególnie chciała uczcić ten dzień i pod kierownictwem Siostry Cecylii, Pani Marii Smorczewskiej oraz ks. Błażeja przygotowała montaż słowno-muzyczny zatytułowany „Dziękujemy Ci Ojcze Święty”. Teksty przybliżające postać naszego Papieża oraz przepiękne piosenki w wykonaniu dzieci wprowadziły obecnych w nastrój zadumy nad tą Postacią.

Po wysłuchaniu części artystycznej wszyscy w skupieniu ucałowali relikwie Jana Pawła II po czym ze śpiewem umiłowanej pieśni Papieża  „Barka” oraz z zapalonymi zniczami wyruszyli pod krzyż papieski. Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego i błogosławieństwie pełni refleksji nad postacią naszego Wielkiego Rodaka udaliśmy się do naszych rodzin.

Tak jak powiedział ks. Błażej po raz ostatni uczciliśmy błogosławionego Jana Pawła II, gdyż za kilka miesięcy cieszyć się będziemy ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II. Jesteśmy z tego bardzo dumni.

„Kanonizacja w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 27 kwietnia 2013 r. będzie (…) pieczęcią stwierdzającą autentyczność świętości człowieka, którego znaliśmy, który towarzyszył nam z bliska na naszych drogach wiary, nadziei i miłości, którego słuchaliśmy i kochaliśmy. Cieszymy się, że obok błogosławionego Jana Pawła II również błogosławiony Papież Jan XXIII otrzyma tytuł świętego” – mówił kardynał Dziwisz.

Ojciec Święty Franciszek przypomniał, iż Jan XXIII był wielkim papieżem, który zwołał II Sobór Watykański. Natomiast mówiąc o Janie Pawle II wskazał, że był to wielki misjonarz Kościoła, który niósł ogień Ewangelii podobnie jak św. Paweł. Ich wspólna kanonizacja będzie przesłaniem dla Kościoła.